czwartek, 23 marca 2017

PRZESYŁKI Z DZISIEJSZEGO DNIA...

1. Gmina Międzyrzecz (http://www.miedzyrzecz.pl/) - gmina miejsko - wiejska w województwie lubuskim, w powiecie międzyrzeckim. Międzyrzecz to urokliwe miasto z niepowtarzalnymi zabytkami oraz przepięknymi kompleksami leśnymi. Warto tu zobaczyć miejsca tj. Ratusz czy Zamek z XIV wieku. Oprócz tego warto zwiedzić również:
- Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Adolfa Kowalskiego,
- Międzyrzecki Rejon Umocniony - Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie,
- Kościół p.w. św. Jana Chrzciciela,
- Kościół p.w. św. Wojciecha,
- Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski,
- Cerkiew grecko - katolicka p.w. św. Cyryla i Metodego w Międzyrzeczu,
- oraz Synagogę i wiele innych miejsc.
Od Gminy Międzyrzecz otrzymałam paczkę, a w niej:
- pocztówkę,
- mapy,
- foldery informacyjne.



2. Gmina Kłaj (http://www.klaj.pl) - gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie wielickim. Jest tu wiele miejsc wartych zwiedzenia, m.in.:
- Kapliczka Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus,
- Drewniana Kapliczka Matki Boskiej,
- Kapliczka Świętego Walentego w Targowisku,
- Kapliczka "Golgota" w Targowisku,
Warto jest zobaczyć również Ośrodek hodowli żubrów oraz trzy rezerwaty przyrody. Będąc w tej gminie nie sposób jest też ominąć Puszczę Niepołomicką, która zajmuje blisko pół powierzchni gminy. Od Gminy Kłaj otrzymałam przesyłkę, a w niej:
- mapkę,
- długopis,
- folder informacyjny.



3. Gmina Zawoja (http://www.zawoja.ug.pl/) - gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie suskim. Zawoja stanowi znakomite miejsce zarówno dla wypoczynku letniego, jak i zimowego oraz dla osób preferujących aktywny wypoczynek, szczególnie dla narciarzy i rowerzystów. Szczególnym punktem na mapie turystycznej gminy jest szczyt Babiej Góry. Można tu zobaczyć również wiele zabytków, tj.:
- Drewniany Kościół z końca XIX wieku,
- Dworzec Babiogórski,
- Karczma z XIX wieku,
- Muzeum Babiogórskiego Parku Narodowego,
- Klasztor Karmelitów Bosych,
- Skansen w Zawoi - Markowej.
Od Gminy Zawoja otrzymałam przesyłkę, a w niej:
- 4 pocztówki,
- mapę,
- folder z atrakcjami.



4. Gmina Ochotnica Dolna (http://www.ochotnica.pl) - gmina wiejska położona w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim. Ochotnica Dolna kusi krajobrazami, swoim regionalizmem, kulturą wołoską górali łuku Karpat, a ostatnio wieżami widokowymi, altanami i wytyczonymi szlakami do uprawiania turystyki pieszo-rowerowo-narciarskiej na długości 140 km. W ramach projektu pn. „Enklawa aktywnego wypoczynku w sercu Gorców - szlaki turystyki rowerowej, pieszej i narciarskiej w Gminie Ochotnica Dolna”, który kosztował 3,6 mln złotych powstały:
- Wieże widokowe - cztery wieże widokowe na szczytach Magurki (Ochotnica Górna), Gorc i Lubań (Ochotnica Dolna) oraz Koziarz (Tylmanowa);
Altany widokowe - cztery zadaszone altany widokowe nawiązujące wyglądem do dawnych szałasów i kolib pasterskich wyposażone w wizualizacje obserwowanej panoramy;
- Trasy pieszo-rowerowo-narciarskie;
Odcinek pilotażowy Szlaku Kultury Wołoskiej. 
Od Gminy Ochotnica Dolna otrzymałam przesyłkę, a w niej:
- mapa,
- informator turystyczny,
- dwa dzienniki lokacyjne.



5. Gmina Barcin (http://www.barcin.pl/) - gmina miejsko - wiejska w województwie kujawsko - pomorskim,  w powiecie żnińskim. Gminę Barcin przecina rzeka Noteć. Na terenie gminy Barcin są dwa jeziora Wolickie i Sadłogowskie zlokalizowane w ciągu rzeki Noteć. Miejsca, które warto odwiedzić w Barcinie to:
- Kościół p.w. Świętego Jakuba Większego;
- Pałac w Krotoszynie;
Kurhan w Złotowie;
Kościół p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Barbary w Piechcinie;
- Kościół p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Barcinie;
- Zespół pałacowo-parkowy w Młodocinie;
- Zbiorowa Mogiła Pomordowanych Polaków w latach 1939-1945 na cmentarzu parafialnym w Barcinie.
Przez Gminę Barcin przebiegają trzy szlaki rowerowe i jeden oznakowany szlak pieszy -.Szlak Pałucki (niebieski). Od Gminy Barcin otrzymałam przesyłkę, a w niej:
- folder informacyjny,
- kalendarzyk,
- dziewięć pocztówek.




6. Gmina Kobylanka (http://www.kobylanka.pl/) - gmina wiejska w województwie zachodniopomorskim, położona w zachodniej części powiatu stargardzkiego. Teren gminy jest bardzo atrakcyjny dla wypoczynku nad wodą i uprawiania wędrówek pieszych oraz turystyki rowerowej. Będąc w tej gminie warto jest zwiedzić romańsko - gotycki zespół dawnych zabudowań klasztoru cystersów w Kołbaczu, a także znajdującą się tuż za nim Puszczę Bukową. Warto również zobaczyć, m.in.:

Promenadę nad Miedwiem;
Plac Zgody w Kobylance;
Późnogotycki kościół p.w. MP Królowej Polski w Kunowie;
- Park Pamięci w Morzyczynie;
- oraz Lapidarium w Kobylance.
Na turystów czekają liczne plaże, kąpieliska, cykliczne imprezy oraz bogata oferta dla miłośników sportów wodnych i wędkarstwa. Gmina Kobylanka posiada bowiem dostęp do jeziora Miedwie na odcinku około 8 km. Jest ona idealnym miejscem na wypoczynek oraz na osiedlenie się.Od Gminy Kobylanka otrzymałam przesyłkę, a w niej:
- 2 pocztówki,
- oraz Płytę z Symfonii Chmura.




7. Augustów (http://urzad.augustow.pl/)miasto nad rzeką Nettą położone pomiędzy jeziorami Necko, Sajno i Białe, na skraju Puszczy Augustowskiej, która jest największym skupiskiem leśnym Europy. To wspaniałe miejsce do uprawiania sportów wodnych, kajakarstwa, żeglugi, narciarstwa wodnego, lotów na paralotniach. W Augustowie warto zajrzeć w miejsca tj.:

Muzeum Ziemi Augustowskiej,
- Kanał Augustowski,
- Muzeum Kanału Augustowskiego,
- Park Linowy LemurPark,
- Pałac na Wodzie
- oraz dwie Śluzy: Przewęź i Swoboda.
Od Miasta Augustów otrzymałam przesyłkę, a w niej:
- małą torbę na zakupy,

- mapę,
- folder z atrakcjami.




8. Ruciane - Nida (http://www.ruciane-nida.pl/) - miasto położone w województwie warmińsko - mazurskim, w powiecie piskim. To bardzo malownicze miasto turystyczno - wypoczynkowe położone w samym sercu Puszczy Piskiej. Gmina ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych i zabytków:

cerkiew prawosławną z 1923 r. w Wojnowie,
klasztor staroobrzędowców z XIX wieku w Wojnowie,
kościół neogotycki z 1898 r. w Wejsunach,
Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie,
osada Galindia-Mazurski Eden,
- Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Leśniczówce Pranie,
- Stacja Badawcza Polskiej Akademii Nauk w Popielnie,
- Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Ekologicznej.
Liczne trasy turystyczne i ścieżki dydaktyczne pozwalają na obcowanie ze wspaniałą mazurską przyrodą i dotarcie do każdego ciekawego zakątka okolicy. Zimą leśne dukty i polne drogi stają się idealnymi trasami biegania na nartach czy też organizacji kuligów. Od Gminy Ruciane - Nida otrzymałam przesyłkę, a w niej:
- 2 pocztówki,
- płyta z prezentacją multimedialną,
- foldery informacyjne.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz