piątek, 13 kwietnia 2018

KOLEJNE PRZESYŁECZKI...


1. Muzeum Domków Dla Lalek (https://www.muzeumdomkow.pl/) - to muzeum zabawek znajdujące się na terenie warszawskiej dzielnicy Śródmieście w gmachu Pałacu Kultury i Nauki. Organizatorem muzeum jest Fundacja Belle Époque, zaś inicjatorką jego powstania założycielka i prezes tej fundacji - Aneta Popiel-Machnicka, która od 2006 zajmuje się kolekcjonowaniem i konserwacją domków dla lalekW muzeum prezentowanych jest ponad 100 historycznych domków z różnych epok oraz miniatury i inne zabawki.  Muzeum organizuje także warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz lekcje edukacyjne
Otrzymałam od nich przesyłkę, a w niej:
- ulotki,
- dużo pocztówek (dziękuję bardzo za tak liczne wsparcie mojej kolekcji :)
- przypinka,
- długopis "Antidotum na Nudnomię"
- "Krem Magiczny na Humory".




2. DCiT w Pelpinie (http://informacja.diecezja-pelplin.pl/)budynek ten początkowo składał się z czworobocznej wieży z obszerną bramą. Mieścił on mieszkanie furtiana i klasztorną aptekę. Można powiedzieć, ze brat furtian czuwał nad obecnością domowników i gości w klasztorze. Później przybudowano do tej wieży po obu stronach najpierw na wschodniej, a w roku 1910 na zachodniej nowe skrzydła i urządzono w nich mieszkanie dla dyrygenta chóru. Obie fasady pierwotnej wieży zostały za czasów opata Rembowskiego (1618-1648) w stylu renesansowym odnowione. We framudze stoi figura Matki Bożej. Po ostatniej wojnie były to mieszkania dla księży pracujących w Pelplinie, a następnie lokal Sklepu przy Katedrze.Dnia 16 września 2007r. w budynku tym zaczęło funkcjonować Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej. Jego uroczystego otwarcia  dokonał ówczesny Biskup Diecezjalny Jan Bernard Szlaga, przy licznej obecności zaproszonych gości i przedstawicieli mediów. Miejsce, które przed wiekami monitorowało życie klasztoru, obecnie będzie służyło dobrze pojętej promocji wartości kulturowych całego regionu. Profesjonalna obsługa, bilety wstępu, przewodniki, mapy oraz inne materiały informacyjne na temat Pelplina oraz cystersów znaleźć można właśnie w tym miejscu.
Otrzymałam od nich przesyłkę, a w niej:
- 5 pocztówek,
- ulotki,
- foldery informacyjne.


3. Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT (http://www.poznan.pl) - jest miejską instytucją kultury, która w swoich działaniach łączy  turystykę, historię, edukację i animację społeczną. Zarządza Bramą Poznania - pierwszym w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa i Traktem Królewsko-Cesarskim - miejskim szlakiem turystycznym. Wykorzystując naszą wiedzę, umiejętności i pasje pragną w nietuzinkowy sposób przybliżyć historię Poznania, okolic i początków polskiej państwowości zarówno mieszkańcom jak i turystom. Chcą pokazać, że miasto to żywy organizm i tylko od nas zależy, jak o niego zadbamy i jak wykorzystamy możliwości, które nam daje. Mamy okazję czerpać z dorobku kultury oraz tę kulturę współtworzyć, kształtować umiejętności społeczne, rozbudzać entuzjazm do zdobywania wiedzy i aktywnego uczestnictwa w życiu Poznania.
Otrzymałam od nich przesyłkę, a w niej:
- smycz,
- przypinka,
- pocztówka,
- długopis.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz