środa, 2 maja 2018

3 NOWE PRZESYŁKI...


1. Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu (http://tarasin.pl) - Galeria Sztuki im. Jana Tarasina powstała powstała w 1977 roku jako Biuro Wystaw Artystycznych. Misją Galerii jest prowadzenie działalności wystawienniczej i edukacyjnej, upowszechnianie wiedzy o sztuce współczesnej - jej prekursorach i klasykach oraz tych, którzy wyznaczają najnowsze trendy i kierunki myślenia, wchodzenie ze sztuką współczesną w coraz szersze kręgi odbiorców i wychodzenie z nią w przestrzeń publiczną. Od 1979 roku gromadzi zbiory własne, a od 1989 roku samorządowa instytucja kultury miasta Kalisza.
Otrzymałam od nich przesyłkę, a w niej:
- 2 naklejki,
- przypinka,
- 6 pocztówek,
- 2 krówki,
- długopis.




2. OSiR Szczecinek (http://osir.szczecinek.pl) - to instytucja, która od wielu lat zajmuje się propagowaniem kultury fizycznej poprzez właściwe utrzymanie i udostępnianie obiektów sportowych oraz organizację imprez sportowo-rekreacyjnych i turystycznych. Obiekty jakimi dysponują to: 
- 3 hale widowiskowo-sportowe, 
- hala lekkoatletyczna z bieżnią, 
- 2 boiska o sztucznej nawierzchni do piłki ręcznej i koszykówki, 
- stadion miejski z płytą trawiastą oraz 2 boiskami treningowymi z trawy naturalnej, w tym jedno z żużlową bieżnią lekkoatletyczną oraz 2 boiska do plażowej piłki siatkowej. 
W odległości 500 m od głównego kompleksu Ośrodka znajduje się basen kryty z sauną i solarium, centrum tenisa ziemnego, plaża miejska z kąpieliskiem strzeżonym, a także wypożyczalnią sprzętu pływającego położona w parku miejskim oraz najdłuższy w Europie, mierzący 1098 m, wyciąg nart wodnych. W sezonie letnim można również podziwiać malownicze jezioro Trzesiecko, udając się na godzinną wycieczkę tramwajem wodnym.
Otrzymałam od nich przesyłkę, a w niej:
- kubek,
- 2 smycze,
- medal,
- plecaczek szmaciany,
- kalendarzyk.



3. Gmina Barcin (http://www.barcin.pl/)  to gmina miejsko-wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie żnińskimGmina Barcin położona pomiędzy kujawskimi zagłębiem przemysłowym, a pałucką krainą czystych jezior, pięknej przyrody, zabytków i atrakcji turystycznych stanowi miejsce w którym chce się, żyć, inwestować i które warto odwiedzić. Wśród zabytków Województwa Kujawsko-Pomorskiego odnajdujemy cmentarz rzymsko-katolicki parafii p.w. św. Jakuba Większego w Barcinie i zespoły parkowo-pałacowe w Krotoszynie i Piechcinie. Gmina Barcin była miejscem, w którym żyli przedstawiciele wyznań: rzymsko-katolickiego, mojżeszowego i ewangelickiego. Przypominają o tym okolice ulicy Żnińskiej (dawniej Cmentarna) i Podgórnej w Barcinie. Przy ulicy Podgórnej jest nieczynny cmentarz żydowski z tablicą upamiętniającą społeczność żydowską miasta, z którego rozciąga się widok na Barcin i dolinę Noteci. Stojąc na kirkucie na odcinku kilkuset metrów widzimy trzy cmentarze trzech różnych kultur.
Otrzymałam od nich przesyłkę, a w niej:
- 2 magnesy,
- smycz, 
- 8 pocztówek,
- długopis.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz