piątek, 7 kwietnia 2017

7 NOWYCH PRZESYŁEK...


1. Gmina Leoncin (http://www.leoncin.pl/) - gmina wiejska leżąca w województwie mazowieckim, w powiecie nowodworskim. Gmina leżąca w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego. Gmina Leoncin to obszar o wyjątkowo dogodnych warunkach do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej czy konnej. Na terenie Gminy znajduje się wiele gospodarstw agroturystycznych oraz stadnin koni. Wycieczki ułatwiają oznakowane szlaki turystyczne, natomiast wszelkie niedogodności i poniesiony wysiłek zrekompensują walory środowiska i czyste powietrze. Warto tu zobaczyć miejsca tj.:Sanktuarium Matki Boskiej Radosnej Opiekunki Przyrody,
- Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny,
- Rezerwat Wikliny Wiślane,
- Kościół św. Małgorzaty,
- oraz Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny.
Od Gminy Leoncin dostałam przesyłkę, a w niej:
- 5 pocztówek,
- mapka turystyczna.




2. Nadbużański Park Krajobrazowy (http://parkiotwock.pl/nadbuzanski-park-krajobrazowy) - jeden z największych parków krajobrazowych w Polsce. Położony jest w środkowo - wschodniej części Województwa Mazowieckiego. Do terenu Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego zalicza się obszary leśne Puszczy BiałejBorów Łochowskich i Lasów Ceranowskich. Do najciekawszych obiektów w Nadbużańskim Parku Narodowym zaliczyć możemy:
- Pałacyk w Kaliskach,

- Pałac w Starejwsi,
- Pałac w Korczewie,
- Zamek w Pułtusku,
- Zespół Pałacowo-Parkowy w Sterdyni,
- Pałac w Łochowie
- oraz Pałac w Ceranowie.
Otrzymałam od nich przesyłkę, a w niej:
- 2 mapki,
- ulotki informacyjne
- książeczka o parku.



3. Firma Łosoś Ustka (http://www.lososustka.com.pl/) - przetwórstwo, które powstało w Ustce w 1954 roku. To firma produkująca konserwy głównie z bałtyckich ryb. Główną marką firmy jest Łosoś, a pozostałe to: Pirat, Jantar, Skarby Sopotu oraz Posejdon XXL. Cała produkcja konserw w Łososiu jest w dużej części zautomatyzowana, ale nadal wiele zależy od rąk pracowników, którzy np. przetwarzają i równo układają filety w puszkach. Łosoś cały czas się rozwija. Uruchamia nowe linie produkcyjne, automatyzuje produkcję. Buduje też własną wędzarnię, która niebawem będzie gotowa. Znaczna część potrzebnych środków na tę inwestycję pochodzi ze wsparcia unijnego. 
Tyle na temat firmy. 
A teraz moja opinia na temat ich produktów:
"Uważam, że produkty marki Łosoś są super jakości. Są bardzo smaczne i bardzo chętnie z całą rodziną zajadamy się ich produktami :)".

Teraz kilka słów o poszczególnych produktach, którymi ze smakiem się zajadamy (wybrałam oczywiście nasze ulubione):
1. Sałatka rybna Neptun - ulubiona sałatka kanapkowa mojej siostry :) jest przepyszna i co najważniejsze nie jest pikantna, za to bardzo dobrze przyprawiona. Dla nas najlepiej smakuje rano na śniadanie ze świeżymi bułeczkami :)

2. Śledź w sosie pomidorowym - bardzo dobry w smaku, a co dla mnie najważniejsze w konserwach tych jest dużo sosu, który uwielbiam. Za rybkami w oleju nie przepadam, ale te w sosie pomidorowym zdecydowanie wymiatają! :)
3. Szprot w sosie pomidorowym - zawsze można tą konserwę znaleźć w naszej lodówce :) według mnie i męża szprot to jedna z najsmaczniejszych ryb. Jemy je tylko i wyłącznie w wersji pomidorowej, ponieważ ta najbardziej nam smakuje :)
4. Paprykarz szczeciński - bardzo smaczny, idealny na kanapki ze świeżymi bułeczkami :) bardzo często się nim zajadamy i zawsze wesołe minki i najedzone brzuszki wtedy mamy :)

Firma zdecydowanie godna polecenia!!!

Od firmy Łosoś Ustka otrzymałam sporą przesyłkę, a w niej:
- 5 długopisów,
- 3 reklamówki,
- ulotki informacyjne o firmie :)




4. Muzeum Sztuki Współczesnej "MOCAK (https://mocak.pl/- miejska instytucja kultury w Krakowie utworzona 1 lutego 2010 roku, a otwarta 19 maja 2011 roku, mająca na celu rozwój kultury i sztuki najnowszej oraz gromadzenie kolekcji. Program Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie "MOCAK" obejmuje prezentację międzynarodowej sztuki najnowszej, edukację oraz projekty badawcze i wydawnicze. Projekty MOCAK-u opracowywane są z myślą o zróżnicowanych grupach odbiorców. Ważnym zadaniem instytucji jest próba zmniejszenia uprzedzeń wobec sztuki najnowszej.
Otrzymałam od nich dużą przesyłkę, a w niej:
- 3 długopisy,
- 3 przypinki,
- 2 magnesy,
- 5 zakładek do książek,
- 10 pocztówek.




5. Park Narodowy Bory Tucholskie (http://www.pnbt.com.pl/) - jeden z parków narodowych, utworzony w 1996 roku. Znajduje się na terenie województwa pomorskiego, w powiecie chojnickim. Znajduje się tu 5 szlaków turystycznych pieszych oraz 3 szlaki turystyczne rowerowe. Są też 4 ścieżki dydaktyczne: "Piła Młyn", "Łąki Józefowskie", "Wokół jeziora lobeliowego Wielkie Gacno" oraz botaniczna ścieżka dydaktyczna. Znajduje się tu również jeden punkt widokowy na Jezioro Charzykowskie, zlokalizowany na wysokim północno - wschodnim brzegu zbiornika. 
Otrzymałam od nich przesyłkę, a w niej:
- 5 przewodników,
- 2 pocztówki.




6. Gmina Brańsk (http://www.bransk.pl) - gmina wiejska położona w województwie podlaskim, w powiecie bielskim. Jednym z głównych zabytków tej gminy jest drewniany kościół parafialny w Domanowie p.w. NMP Matki Zbawiciela. Przebywając w gminie Brańsk, należy odwiedzić Krynicę przy Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Znajduje się tam drewniana kaplica z 1884 r. z cudownym źródełkiem - miejsce licznych pielgrzymek. Warto również zobaczyć kościoły z nowoczesną architekturą w Szmurłach, Klichach, Chojewie. Ciekawym miejscem jest zespół dworski w Kalnicy składający się z dworu drewnianego z 1870 r. i pozostałości parku z drugiej połowy XIX w. Ziemia Brańska znaczona jest krzyżami i grobami. Na terenie gminy znajduje się kilkanaście miejsc upamiętniających bohaterską postawę ludności w obronie Ojczyzny. Są one zadbane, otoczone czcią mieszkańców i władz gminnych. Od Gminy Brańsk otrzymałam przesyłkę, a w niej folder informacyjny.




7. Gmina Bledzew (http://www.bledzew.pl/) - gmina wiejska w woj. lubuskim, w powiecie międzyrzeckim. Gmina ta jest atrakcyjnie pod względem turystycznym. Oprócz otoczenia lasów, licznych jezior, ciszy i zdrowego powietrza oraz ciekawego widokowo krajobrazu oferuje się turystom możność zwiedzenia wielu interesujących zabytków. Werto tu zobaczyć:
most obrotowy w Starym Dworku oraz most uchylno - przesówny (rolkowy) na kanale Obry w Bledzewie,
Kościół i chatę szachulcową z XVII w. w Chycinie,
Kościół z XVII w. w Bledzewie w którym znajduje się krzyż cystersów,
Kościół i pałac w Nowej Wsi.
Cały teren gminy ze względu na swój specyficzny i piękny krajobraz nadaje się doskonale do wypoczynku. Dla wszystkich tych, którzy tutaj przyjadą i zapragną wypocząć od miesiąca maja do września organizowane są imprezy kulturalno - rozrywkowe - sportowe.
Od Gminy Bledzew otrzymałam przesyłkę, a w niej:
- mapa turystyczna,
- informator turystyczny,
- 2 ulotki informacyjne.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz